کسب درآمد از بلاک چین

بلاک چین چیست ؟

بلاک چین (Blockchain) از دو کلمه بلاک (Block) و چین (Chain) تشکیل شده است. معنای لغوی بلاک چین، زنجیره بلاک (زنجیره بلوک) است؛ زمانی که در مورد زنجیره و بلاک در بلاکچین صحبت می‌کنیم، در واقع در مورد زنجیره‌‌ایی از اطلاعات دیجیتالی صحبت می‌کنیم و هر بلاک این اطلاعات را در خود نگهداری می‌کند.

در یک تعریف کلی، می‌توانیم بگوییم بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده، غیرمتمرکز و اشتراکی است که به صورت زنجیره‌ای از سوابق بنام بلاک ساخته شده است. هر بلاک در این زنجیره، مسئول ذخیره‌سازی نوعی از اطلاعات (مانند سوابق معاملات) است.

هر بلاک اطلاعات مربوط به معاملات مانند تاریخ، زمان، مبلغ خرید شما از سایت و اطلاعات فروشندگان و خریداران در معاملات را ذخیره می‌کند. به جای استفاده از نام واقعی شما در معاملات، خرید شما بدون هیچ گونه اطلاعات هویتی و با استفاده از امضای دیجیتال منحصر به فرد انجام می‌شود. برای مثال، در سایت دیجی کالا با استفاده نام کاربری، خرید شما ثبت می‌شود. هر بلاک کد منحصر به فردی به نام هش را ذخیره می‌کند که برای تشخیص هرگونه فعالیت در بلاک چین است.

به عنوان مثال، فرض کنید شما قبلاً از آمازون محصولی را خریداری کرده‌اید، بعد از مدتی، مجدد تصمیم می‌گیرید که یک خرید دیگر انجام دهید. حتی اگر جزئیات خرید جدید شما با خرید قبلی‌تان تقریباً یکسان به نظر برسد، سایت آمازون می‌تواند ۲ خرید شما را از هم جدا کند؛ بنابراین، به دلیل کدهای منحصر به فردی که در بالا به نام هش عنوان شد، ما می‌توانیم بلاک‌ها را از هم جدا کنیم.

مثالی که در بالا برای ذخیره یک خرید واحد از دیجی کالا عنوان شد، در واقعیت با بلاک در بلاک چین کمی متفاوت است. یک بلاک روی بلاک چین حجم خاصی از داده را می‌تواند ذخیره کند. این بدان معناست که بسته به اندازه معاملات، یک بلاک واحد می‌تواند چند هزار تراکنش را در خود جای دهد.

بازی بلاک چینی چیست؟

بلاک چین شکلی از فناوری است که به عنوان یک سیستم ثبت و ذخیره اطلاعات عمل می کند و نمی توان آن را هک، دستکاری یا تغییر داد. تاریخچه تراکنش یک شبکه، در اصل، برای عموم در دسترس است. بلاک چین به ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم قدرت می دهد و نقش قدرتمندی  در اقتصادهای مجازی بازی می کند – و توسعه دهندگان بازی مطمئناً به پتانسیل آن پی برده اند.

به طور معمول، بیشتر بازی‌ها دارای بازارهایی هستند که در آن کاربران می‌توانند آیتم‌هایی مانند اسلحه، آواتار و لوت‌باکس را خریداری و مبادله کنند. اما آنها ممکن است مالک هیچ یک از آن نباشند، حتی اگر پول واقعی برای آن پرداخت کنند. دلیلش این است که در بیشتر بازی ها ، توسعه‌دهندگان از یک مدل متمرکز پیروی می‌کردند که به این معنی است که کنترل کاملی بر پویایی بازی، از خط داستانی گرفته تا دارایی‌های جمع‌آوری‌شده توسط بازیکنان داشتند.

از آنجایی که همه آن ها متعلق به یک نهاد است، بازیکنان مالکیت واقعی حساب ها و آیتم های خود را ندارند. همچنین محدودیت های دیگری در ارتباط با این مدل وجود دارد، از جمله عدم شفافیت و پتانسیل دستکاری مکانیک بازی

بلاک چین برای اولین بار بازارهای مجازی غیرمتمرکز و منصفانه را معرفی کرد، جایی که بازیکنان حق و امتیاز واقعی خود را دارند زیرا شرکت های بازی دیگر کنترل کاملی بر کل تجربه بازی ندارند. پتانسیل بلاک چین در بازی فراتر از قدرت بخشیدن به اقتصادهای مجازی است

بلاک چین

مالکیت واقعی بازی بلاک چین

 بازی های مبتنی بر بلاک چین به بازیکنان این امکان را می دهد که مالکیت واقعی و کنترل کامل بر دارایی های درون بازی خود داشته باشند. دارایی‌ها معمولاً توسط توکن‌های غیرقابل تعویض منحصربه‌فرد NFT نشان داده می‌شوند.

متاورس ها و قابلیت همکاری بازی بلاک چین

 با پیوند دادن توکن‌های بلاک چین دارایی‌های درون بازی، بازیکنان می‌توانند آن‌ها را در بازارهای مختلف بازی که روی بلاک چین میزبانی می‌شوند، معامله کنند.

تجربه منصفانه بازی بلاک چین

 بلاک چین امکان ایجاد اکوسیستم های باز، توزیع شده و شفاف را فراهم می کند. بازیکنان و نه شرکت های بازی سازی مسئول پویایی بازی هستند و گیمرها می توانند به تغییرات رای دهند. این همچنین از خراب کردن تجربه توسط متقلبان جلوگیری می کند.

خلاقیت نامحدود بازی بلاک چینی

هنگامی که یک بازی روی یک سرور متمرکز اجرا می شود، توسعه دهندگان می توانند تصمیم بگیرند که آن را در هر زمانی خاموش کنند. با بلاک چین، بازیکنان می‌توانند به بازی ادامه دهند، حتی اگر توسعه‌دهندگان دیگر درگیر آن نباشند، و بازی‌ها را به‌طور ارگانیک با دارایی‌های جدید توسعه دهند.

در سال 2017، بازی بلاک چینی CryptoKitties با اجازه دادن به کاربران برای خرید، فروش و ایجاد انواع مختلف بچه گربه های مجازی در قالب NFT یا توکن های غیرقابل تعویض، که هر بچه گربه مجازی را به یک مجموعه منحصر به فرد و کلکسیونی تبدیل می کند، به محرک اصلی این انقلاب تبدیل شد.

هر چه بچه گربه کمیاب تر باشد، ارزش آن بالاتر است (گران قیمت ترین بچه گربه به قیمت 17200 دلار فروخته شد).

این یک بازار مجازی پر رونق را آغاز کرد که از آن زمان به بسیاری از عناوین دیگر گسترش یافته است.

چطور از بازی بلاک چینی درآمد کسب کنیم؟

صنعت بازی سریعتر از همیشه در حال رشد است. صنعت بازی در حال حاضر ۱۷۳ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است و شاخص های بسیار مثبتی را نشان می دهد که در پنج سال آینده از مرز ۳۰۰ میلیارد دلار عبور خواهد کرد. پشت این رونق، افزایش اخیر بازیکنان جدید، به‌ویژه در پلتفرم‌های موبایل، وجود دارد که بازی را به تجربه‌ای کاربردی‌تر و آسان‌تر برای 2.6 میلیارد گیمر در سراسر جهان تبدیل کرده است همچنین می توانید مطلب متاورس را مطالعه کنید.

اما برای بسیاری، آنلاین بودن فقط برای سرگرمی دیگر محرک اصلی آنها نیست. همانطور که گفته می شود، زمان پول است و بازیکنان مطمئناً متوجه شده اند که سرمایه گذاری بزرگی در تجربیات مجازی با بازده کمی انجام می دهند. بنابراین آنها شروع به جستجوی راه هایی برای کسب درآمد از سرگرمی خود کرده اند.

ظهور بازی بلاک چینی با تبدیل کردن بازیکنان و تصمیم‌گیرندگان اصلی مالی، صنعت بازی را تغییر داده است. بازی بلاک چینی برای کسب درآمد play2earn روندی است که نباید نادیده گرفته شود. اما قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، ارزش این را دارد که بفهمیم همه اینها چگونه کار می کند

معرفی برترین بازی های بلاک چین

بازی‌ اکسی اینفینیتی Axie Infinity

اکس اینفینیتی

پادشاه همه بازی های کریپتو، Axie Infinity، توکن های غیر قابل مثل را به سطح استراتوسفر رسانده است. این بازی که توسط برخی به عنوان تجربه ای شبیه به پوکمون توصیف می شود، توسط Axies (یا موجودات دیجیتالی) پر شده است که هر کدام یک NFT هستند. بازیکنان می توانند Axies را بخرند، مبادله کنند و پرورش دهند و همچنین از آنها برای مبارزه با سایر بازیکنان یا تیم ها در مسابقات فصلی استفاده کنند.

Rare Axies می تواند هزاران دلار ارزش داشته باشد و یک قطعه زمین مجازی اخیراً به قیمت 1.5 میلیون دلار فروخته شده است. چیزی که Axie Infinity را از دیگر پلتفرم‌های بازی متمایز می‌کند، اقتصاد مجازی پررونق آن است، جایی که توکن‌های درون‌بازی – Smooth Love Potion (SLP) و Axie Infinity Shard (AXS) – شاهد پیشرفت‌های عظیم (تا 5700٪ تا کنون) هستند.

بر خلاف دیگر بازیکنان مشهور، Axie همچنین بازیکنان را تشویق می‌کند که پول نقد کنند. در نهایت، AXS را می توان به اتر یا فیات تبدیل کرد. این بازی در برخی کشورها، به ویژه در فیلیپین، محبوبیت خاصی داشته است، جایی که بازیکنان آن را تبدیل به یک شغل تمام وقت کرده اند.همچنین شما میتوانید آموزش بازی اکسی اینفینیتی و نحوه کسب درآمد از آن را در مطالب سایت ما مشاهده کنید

بازی ارز دیجیتال سندباکس The Sandbox

سندباکس

در بازی سندباکس، همه افراد قادر به ساخت بازی‌های ۳ بعدی به صورت رایگان و همکاری در یک متاورس بزرگ غنی از ساخته‌ها و تجربیات شگفت‌انگیز هستند. سندباکس دارای یک توکن محلی به نام SAND است که پایه تمام تراکنش‌ها و فعالیت‌های دورن بازی است. علاوه بر سند، توکن‌های دیگری مانند LAND و ASSET هم وجود دارند.

لندها نوعی توکن NFT مبتنی بر استاندارد ERC-721 و نماینده قطعات دیجیتالی ملک و املاک در این بازی هستند. ASSETها هم بر اساس استاندارد ERC-1155 ساخته می‌شوند و برای استفاده در Game Maker کاربرد دارند.

به کمک ابزاری به نام Game Maker که در این بازی قرارداده شده است، کاربران می‌توانند اقدام به ساخت آیتم‌های درون بازی کنند. کاربران با خلاقیت خود شروع به ساخت شهر‌هایی زیبا یا یک مجموعه خدماتی می‌کنند. همچنین طراحی و انتخاب ویژگی‌های منحصربه‌فرد شخصیت درون بازی، یکی از بخش‌های مهم است که باید در آن دقت لازم را داشته باشید. شما میتوانید اموزش کامل بازی سندباکس و نحوه کسب درآمد از ان را در مطالب بازیفا مشاهده کنید.

 بازی کریپتو کیتیز Crypto Kitties

کریپتو کیتیز

بازی CryptoKitties توسط یک استارتاپ کانادایی به نام Axiom Zen در سال ۲۰۱۷ ساخته شد. Axiom Zen در بسیاری از پروژه های نرم افزاری و واقعیت مجازی نقش داشته است اما معرفی این بازی یکی از موفق ترین پروژه های آنها تا کنون است.

کریپتوکیتیز به هر کسی در جهان این امکان را می دهد که مالک گربه های مجازی باشند. همچنین هر گربه ای که ایجاد می شود منحصر به فرد است و شامل خز، چشم ها و موهای مختلف نیز هستند.

بازی کریپتو کیتیز بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و توکن های آن بر بستر شبکه ERC-721 قرار دارند. همانطور که میدانید تنوع زیادی در شبکه اتریوم وجود دارد که معروف ترین آن استاندارد ERC-20 است. با این حال توکن های ERC-20 را نمیتوان متمایز کرد، به این معنی که قابل تعویض هستند.

توکن های ERC-721 غیر قابل تعویض هستند و هر کدام به طور مستقل تایید می شوند. این را مانند داشتن یک قطعه زمین در نظر بگیرید. اگر چه زمین های مختلفی در جهان وجود دارد اما قطعه ای که شما مالک آن هستید بی نظیر است. این همان مفهوم و ماهیت بازی CryptoKitties می باشد.شما میتوانید آموزش کامل بازی CryptoKitties را در مقالات سایت مشاهده کنید

گربه های این بازی جنسیت های متفاوتی دارند و گربه های ماده “Dames” و گربه نر “Sire” نام دارند و با تولید مثل آنها می توانید این نسل را ادامه دهید.

از طرفی برخی از این گربه ها بسیار نادر تر هستند و میتوان آنها را با قیمت زیادی فروخت برای خرید یک گربه مجرد پرداخت کرده اند.

بازی‌ کریپتویی گادز آنچیند Gods Unchained

گادز آنچیند

بازی Gods Unchained یکی از بازی‌های مشهور مبتنی بر صنعت بلاک‌چین است. در این بازی رایگان و درآمدزا، گیمرها مالک واقعی آیتم‌های درون بازی هستند. سبک این بازی ترکیبی از Hearthstone و MTG است. بازی Gods Unchained، یک بازی کارتی پیشرفته است که بازیکنان می‌توانند در جریان آن کارت‌ها و آیتم‌هایی به دست بیاورند که در بازار آزاد قابل معامله هستند. برخی از آیتم‌ها و کارت‌های درون بازی بسیار کمیاب و گران‌قیمت هستند. اخیرا یکی از کارت‌های این بازی با قیمت تقریبی 26،000 دلار به فروش رسیده است.

بازی Gods Unchained که می‌توان آن را یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های رمزنگاری و بلاک‌چین در صنعت بازی دانست، کارت‌های خود را در قالب NFT به بازیکنان می‌فروشد. در اختیار داشتن این کارت‌ها به منزله مالکیت یک دارایی با ارزش و البته واقعی است. این نکته به معنای آن است که Gods Unchained به شما اقلامی می‌فروشد که شما واقعا مالک آن‌ها هستید. رمزارز فرصتی بسیار ارزنده در اختیار شرکت‌های بازی‌سازی مثل شرکت سازنده Gods Unchained قرار می‌دهد تا بتوانند توکن‌های خود را افزایش دهند. تجربه موفق بازی Gods Unchained ممکن است باعث استفاده گسترده‌تر بازی‌سازها از ارزهای دیجیتال و NFT در آینده‌ای نزدیک شود.

بازی Gods Unchained را می‌توان تا حد زیادی مشابه بازی مشهور شرکت بلیزارد یعنی بازی وارکرفت (Hearthstone: Heroes of Warcraft) دانست. در بازی Gods Unchained نیز کاربران با استفاده از شخصیت‌ها و کارت‌های واحد با مضمون فانتزی تلاش می‌کنند تا حریفان خود را نابود کنند. بنابراین استفاده از این بازی برای افرادی که تا قبل از این با بازی Warcraft آشنایی داشته‌اند کاری راحت‌تر است.

بازی بیگ تایم BIG TIME

بازی بیگ تایم

بازی Big Time یک بازی چندنفره آنلاین نقش آفرینی اکشن (ARPG) است که مبتنی بر بلاکچین بوده و در آن کاربران در قبال بازی کردن، درآمد و جایزه‌هایی در قالب NFT یا توکن بومی بازی دریافت می‌کنند.

در اواخر سال 2021 استودیوی بیگ تایم اعلام کرد که در حال ساخت بازی نقش آفرینی اکشنی مبتنی بر بلاکچین با قابلیت خرید و فروش NFT است که در نوع خود بی‌همتا خواهد بود.

محصول جدید استودیوی Big Time به سه دلیل توانست سر و صدای زیادی به پا کند

برخلاف بیشتر بازی‌های کریپتویی، برای بازی کردن Big Time لازم نیست سرمایه اولیه داشته باشید و انجام بازی کاملاً رایگان خواهد بود.

استودیوی Big Time عناوین نقش آفرینی اکشن بسیار موفقی طراحی کرده و به نظر می‌رسد محصول جدید این استودیو نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

Big Time توانسته بازی‌های نقش آفرینی اکشن را به بهترین نحو با چاشنی کریپتویی ترکیب کند.

اگرچه بازی هنوز به طور کامل عرضه نشده است اما استودیو سازنده از طریق گیم پس‌های خاصی به برخی از گیمر‌ها اجازه دسترسی کوتاه مدت به برخی قسمت‌های بازی را داده است.

زمان عرضه این بازی در سال 2022 خواهد بود

بازی سورِر Sorare

سورر بازی فوتبالی با تیم‌های پنج‌نفره و مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و در آن افراد امکان خرید، مالکیت و فروش کارت‌ دیجیتال مربوط به بازیکن‌های بیش از صد تیم ورزشی را دارند. می‌توان گفت این کار‌ت‌ها نسخه‌ی دیجیتال همان کارت‌های نوستالژی فوتبالی هستند که بعضی از ما در قدیم بازی با آن‌ها را تجربه‌ کرده‌ایم. هر فرد برای ورود به بازی و انتخاب گروه اولیه‌ی خود، می‌تواند ده کارت مربوط به ده بازیکن مختلف را انتخاب کند؛ برای شرکت در مسابقه‌ تیم پنج‌نفره‌ای تشکیل دهد و با پیروزی در هر مسابقه کارت‌های بیشتر یا پاداشی در قالب ارز دیجیتال اتر دریافت کند.

برنده شدن در مسابقات یکی از راه‌های کسب درآمد در این بازی و روشی دیگر خرید و فروش کارت‌های موجود در آن است. هر کارت مربوط به یک بازیکن در دنیای واقعی است و برای هر بازیکن در هر فصل تنها یک کارت منحصر‌به‌فرد تولید می‌شود. ارزش این کارت‌ها بسته به عملکرد بازیکن مربوط به آن در دنیای واقعی سنجیده می‌شود. برای مثال کارت منحصر‌به‌فرد کیلیان امباپه بازیکن پاری سن ژرمن اواخر سال ۱۳۹۹ با قیمت بیش از ۵۵۰۰۰ یورو خریداری شد.شما میتوانید آموزش بازی Sorare + کسب درآمد از آن را در سایت بازیفا مشاهده نمایید

بازی ایلین ورلدز Alien Worlds

Alien Worlds یک متاورس (فضای دیجیتالی) در دنیای DeFi است و می‌توانید به صورت رایگان هم آن را بازی کنید. این بازی روی شبکه WAX اجرا می‌شود و با شبکه‌های BSC و اتریوم هم سازگاری دارد. توکن تریلیوم هم روی هر سه شبکه عرضه می‌شود و هر کدام از آن‌ها نیز قابلیت‌های متنوعی را به این بازی اضافه می‌کنند. آموزش کسب درآمد از بازی Alien Worlds جزو مطالب سایت ما میباشد و پیشنهاد ما این است که آن را مطالعه کنید

برای انجام این بازی به کیف پول WAX Cloud نیاز دارید و پس از شروع بازی هم ابزارهای لازم برای شروع ماینینگ در اختیار شما قرار می‌گیرد. از طریق ماینینگ هم می‌توانید توکن تریلیوم (TLM) کسب کنید. سپس می‌توانید توکن‌های کسب شده را در یک یا چند مورد از ۶ سیاره‌ی بازی سپرده گذاری کنید. همچنین این امکان هم وجود دارد که به عنوان مشاور سیاره انتخاب شوید تا بتوانید قوانین سیاره را تعیین کنید. این بازی در شبکه‌های WAX و BSC از توکن‌های غیرمثلی (NFT) نیز پشتیبانی می‌کند.

بازی تاون استار Town Star

یکی از بنیانگذاران Zynga و برخی از ذهن‌های خلاق پشت بازی‌های FarmVille و Words With Friends، بازی Town Star را روی بلاک چین گالا ارائه کرده‌اند. Town Coin توکن راه اندازی تاون استار است.

Town Star یک بازی رقابتی از نوع فارمینگ است. هر هفته، بازیکنان برتر جدول امتیازات، جوایز بزرگی را برنده می‌شوند و هر روز، بازیکنان چالش‌هایی را برای باز کردن قفل و جمع‌آوری جوایز بازی برای کسب درآمد TownCoin تکمیل می‌کنند! هدف این است که رشد کنید، جمع آوری کنید و راه خود را برای ساختن کارآمدترین و سازنده‌ترین شهر قابل تصور بسازید.

Town Star بازی پرچمدار Gala Games است که روی شبکه غیرمتمرکز Gala و با استفاده از بلاک چین اتریوم ساخته شده است. NFT های متعلق به بازیکنان که مزایای درون بازی را ارائه می‌دهند را می‌توان در بازارهای ثانویه خریداری و معامله کرد.

بازی بلاک چینی زوکی موبا Zuki Moba

بازی Zuki Moba، یک بازی چند نفره آنلاین Battle Arena (MOBA) که بر اساس یک اقتصاد غیرمتمرکز ساخته شده است، با موفقیت ۱.۴ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری خصوصی جمع‌آوری کرده است.

گیمرها نه تنها برای لذت بازی می کنند، بلکه ممکن است به طور بالقوه دارایی‌های دنیای واقعی مانند NFT ها را در این فرآیند به دست آورند. کاربران می‌توانند NFT در نوع خود را برای ایجاد شخصیت‌ها، آیتم‌های بازی و ساختمان‌های Metaverse معامله کنند. بازیکنان همچنین ممکن است اقتصاد بازار خود را در داخل بازی با معامله دارایی‌های منحصر به فرد درون بازی بسازند.

این بازی همانند Candy Crush Saga، Clash Royale، League of Legends و Counter-Strike بر روی موبایل و رایانه شخصی در دسترس است. این پلتفرم از فناوری بلاک چین برای گسترش دسترسی خود به میلیون‌ها گیمر در سراسر جهان استفاده می‌کند.

بازی سنتی ژاپنی با گلوله برفی (Yukigassen)، که در سراسر جهان به دلیل ورزش هیجان انگیز، سرگرمی، رقابت و نبرد آنلاین زیبای خود شناخته شده است، الهام بخش Zuki Moba است.

Zuki Moba یک بازی MOBA Esport (بازی چند نفره آنلاین نبرد) است که با یک برنامه کاربردی اقتصاد غیرمتمرکز مبتنی بر جامعه ساخته شده است. علاوه بر این، مکانیسم Play to Earn برای ایجاد مزایای اقتصادی برای گیمرها اعمال می‌شود و امتیاز منحصر به فردی را در مقایسه با بازی‌های سنتی MOBA ایجاد می‌کند.

بازی متاورس دراگون مستر Dragon Master

دراگون مستر (Dragon Master)، اولین بازی متاورسی استراتژیک برای کسب درآمد (Play to Earn) است که بر روی بلاک چین پالی‌گان ایجاد شده است. این بازی اندرویدی، از ترکیب دو سبک استراتژی هم‌زمان (RTS) و مبارزه‌ی چندنفره‌ی آنلاین (MOBA) برای طراحی گیم‌پلی جذاب خود استفاده می‌کند. داستان بازی دراگون مستر در سرزمینی به نام لموریا (Lemuria)، دنیایی تحت سلطه اژدهاها، اتفاق می‌افتد. جهان لموریا، قلمروهای متعددی درون خود دارد و هر قلمرو خانه یک اژدهای منحصر به فرد است.

در بازی دراگون مستر، جزیره‌ای به نام سنگ اژدها وجود دارد که این موجودات برای کسب مقام و افتخار با یکدیگر در آن‌جا می‌جنگند. در این جزیره، به تازگی تعداد بسیاری سنگ‌های توتم کشف شده است که عنصری حیاتی برای ساخت کریستال‌های اژدها هستند. شما باید در این جزیره به عنوان یکی از اعضا قبایل اصلی اژدهاها برای به دست آوردن سنگ‌های توتم با دیگر بازیکنان مبارزه کنید. شما میتوانید آموزش کسب درآمد از بازی دراگون مستر را در وبسایت بازیفا مطالعه کنید

بازی کریپتویی دسنترالند Decentraland

دیسنترالند یک بازی رمز ارزی واقعیت مجازی 3 بعدی روی بلاک چین اتریوم است. بازیکنان در این دنیای مجازی قادر به کاوش در زمین‌ها، ساخت محتوا و آواتارهای منحصربه‌فرد بسته به ترجیح خود هستند. دسنترالند دارای یک ارز دیجیتال محلی به نام مانا (MANA) است. بازیکنان می‌توانند با استفاده از این توکن به خرید آیتم‌های درون بازی یا فروش آن برای کسب درآمد کریپتویی بپردازند. دیسنترالند از جمله بازی های بلاک چینی است که به سوی متاورس گام برداشته است. شما با استفاده از هدست‌های VR قادر به تجربه واقعیت‌هایی فراتر از دنیای فیزیکی هستید. برای آموزش بازی دیسنترالند میتوانید مقاله را در سایت بازیفا مشاهده نمایید.

بازی کریپتویی StepN

استپن طی چند ماه به آمار کاربر فعال باورنکردنی 2.5 میلیون نفر رسید و روز به روز با سرعتی بالا به این تعداد افزوده می‌شود. از آن جایی که در مقایسه با سایر بازی های کریپتویی استفاده از استپن راحت‌تر است و پیچیدگی خاصی ندارد، تعداد کاربر بیشتری به سمت خود جذب کرده است.

در استپن، بعد از خرید یک کفش ان اف تی، به سادگی پیاده‌روی یا دویدن ارز دیجیتال به دست خواهید آورد! کسب درآمد ارز دیجیتال با بازی کردن از این ساده‌تر نمی‌شود! جذابیت StepN به همین ختم نمی‌شود. شما می‌توانید دو کفش را کنار یکدیگر قرار بدهید و با صرف مقداری هزینه بین آن‌ها جفت‌گیری انجام بدهید. ممکن است کفش فرزند، قیمت بسیار بالایی داشته باشد! همراه بازیفا باشید با آموزش کامل کسب درآمد از بازی Stepn

بازی هش راش Hash Rush

بازی هش راش در سبک استراتژی و به هدف کسب درآمد (Play to Earn) معرفی شده است. این بازی روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و برای کامپیوترهای شخصی عرضه می‌شود. بازیکنان در هش راش باید مقری بسازند و مستعمرات و کریستال‌های خود را دربرابر حملات مختلف محافظت کنند. در این بازی امکان ماین کریستال ازطریق Crypto Veins وجود دارد. برای ورود به بازی نیازی به پرداخت هزینه‌ی اولیه‌ نیست و فضای گرافیکی بازی بسیار جذاب است. نسخه‌ی کامل این بازی هنوز دردسترس نیست؛ اما می‌توانید ازطریق وب‌سایت Hashrush.com برای حضور در دنیای بازی بعد از انتشار ثبت‌ نام کنید. آموزش کامل کسب درآمد از بازی هش راش در رسانه بازیفا قابل مشاهده است.

بازی اسکای ویور SkyWeaver

اسکای ویور بازی کارتی است که توسط تیم Horizon Blockchain Games و با سرمایه‌گذاری و حمایت الکسیس اوهانیان، بنیانگذار و مدیر اجرایی پلتفرم ردیت، توسعه یافته و مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. بازیکنان در آن با جمع‌آوری دسته‌ کارت‌های مختلف با یکدیگر مبارزه می‌کنند. این کارت‌های منحصر‌به‌فرد با قیمت ثابت ارائه می‌شوند و بازیکنان می‌توانند آن‌ها را بفروشند یا مبادله کنند. این بازی روی موبایل، کامپیوتر و وب قابل اجرا است و در حال حاضر در نسخه‌ی آزمایشی آن ازطریق وب‌سایت skyweaver.net عرضه شده. با آموزش کامل بازی SkyWeaver همراه بازیفا باشید.

بازی ایلوویوم Illuvium

Illuvium یکی از شناخته‌شده‌ترین بازی‌های کریپتویی در ژانر ماجراجویی است. این بازی با تم بین کهکشانی و اکتشافات و برخوردهای بین سیاره‌ای، حس بازی‌های کریپتویی خیلی مدرن و فضایی را القا می‌کند و هدف در آن رسیدن به سیاره‌ای ویران شده به نام ایلوویوم است. در ایلوویوم موجوداتی به نام ایلوویال (Illuvials) با قدرت‌هایی فرازمینی زندگی می‌کنند که بازیکن‌ها به کمک آن‌ها می‌توانند تیمی قدرتمند ساخته و در مأموریت‌ها به رقابت بپردازند. با برنده شدن در این مأموریت‌ها و کسب امتیاز، می‌توانید توکن بومی ایلوویوم یعنی ILV را به‌دست آورید. این بازی بر پایه‌ی بلاک چین اتریوم ساخته شده و بیشتر از آنکه درآمدزا باشد، سرگرم‌‌کننده‌ است. آموزش کامل بازی Illuvium را در بازیفا مشاهده کنید

بازی نئون دیستریکت Neon District

بازی نئون دیستریکت در سبک نقش‌آفرینی، با موضوع سایبرپانک و بر پایه‌ی بلاک چین اتریوم است. سرزمینی که این بازی در آن جریان دارد، یونیتی‌سیتی (Unity City) نامیده می‌شود و بازیکنان با جنگیدن با شخصیت‌های منفی در این شهر و کسب مهارت‌ و دارایی‌ جدید و منحصربه‌فرد، به‌عنوان پاداش توکن دریافت می‌کنند. این توکن‌ها در قالب رمزارز اتر قابل فروش و مبادله هستند. به دلیل شباهت بلاک‌ چین پالی گان و اتریوم، شرکت طراح این بازی قصد دارد از شبکه‌‌ی پالی گان نیز استفاده کند. رابط کاربری این بازی را ازطریق وب‌سایت neondistrict.io مشاهده کنید.

سخن پایانی

تیم ما در بازیفا به منظور اموزش و معرفی کامل روش های کسب درآمد از بلاک چین به منظور بروز بودن هرچه بیشتر کاربران عزیز این صفحه را همیشه با اطلاعات بیشتر بروز خواهد کرد امیدوارم از مطالب فوق نهایت استفاده را برده باشید.

Recommended

Don't miss it